Poziv na gostujuće predavanje “Competition in education”

Poštovane kolegice i kolege,

Pozivamo vas na predavanje koje će održati prof. dr. sc. Fabrizio Butera (Sveučilište u Lausanni) pod naslovom “Competition in education” u utorak, 7.11.2023., u 18.30 u D-I.

U predavanju će profesor Butera objasniti kako se prenose natjecateljske ideologije, vrijednosti i norme od društva do obrazovnih institucija, kako natjecateljska klima unutar obrazovnih institucija oblikuje vrijednosti, ciljeve i ponašanja učenika, te kako takva socijalizacija učenika može povratno utjecati na društvo pod vidom održavanja statusa quo ali i poticanja društvenih promjena.

Profesor Butera je ugledni socijalni psiholog, izniman znanstvenik i dobitnik brojnih priznanja među kojima se ističu: Fellow of the Society for Personality and Social Psychology in recognition of “outstanding contributions in the field of Social and Personality Psychology”, Kurt Lewin Medal of the European Association of Social Psychology for “outstanding scientific contributions” to Social Psychology, Fellow of the Association for Psychological Science in recognition of “Sustained and Outstanding Distinguished Contributions to Psychological Science”,  Fellow of the Society of Experimental Social Psychology in recognition of “Substantial Contribution to Social Psychology as an Empirical Science”,  “Outstanding Contribution to Cooperative Learning Award” of the American Educational Research Association.

Vjerujemo da ovo predavanje može biti posebno korisno sadašnjim i budućim nastavnicima na svim razinama obrazovanja, kao i istraživačima u području.

Margareta Jelić, Odsjek za psihologiju