Projekt Training and Education in Social Innovation (TESI)

Ciljevi projekta i očekivani ishodi projekta: Projekt ima za cilj uspostaviti partnerstvo među sedam akademskih institucija iz Jadranko-Jonske regije koje će raditi na razvoju zajedničkog studijskog programa o društvenim inovacijama. U tom smislu, projekt je usmjeren na dva glavna cilja: podići kompetencije i vještine o društvenim inovacijama kroz pristupe izgradnji kapaciteta, s fokusom na suvremene društvene izazove u upravljanju javnom upravom, urbanoj regeneraciji, socijalnom poduzetništvu, socijalnoj skrbi, migracijama te uspostaviti mrežu sveučilišta i istraživačkih centara za definiranje i provedbu zajedničkog studijskog programa.

Glavni ishodi projekta bit će stvaranje inovativne transnacionalne mreže sveučilišta, istraživačkih institucija i poslovnih organizacija koje rade u području društvenih inovacija, strategija i akcijskog plana za razvoj zajedničkog studijskog programa društvenih inovacija. Uz navedeno cilj je ojačati kapacitete i vještine 25 osoba po uključenoj zemlji u području društvenih inovacija. Budući zajednički studijski program će biti akreditiran na barem dva partnerska sveučilišta što će se utvrditi tijekom provedbe projekta uzimajući u obzir nacionalno zakonodavstvo. Program predviđa sheme financirane mobilnosti na partnerska sveučilišta i također uključuje razdoblje stažiranja kako bi se studentima omogućilo pisanje završnog rada u stvarnom radnom ili istraživačkom kontekstu.

Period provedbe projekta: 2. siječnja 2023 do 30. rujna 2023.

Ukupna vrijednost projekta: 698.161,00 eura

Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije iz Interreg ADRION fonda

Vodeći partner: Alma Mater Studiorum – University of Bologna

Partneri: Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
Department of Special Account for Research Funds – Hellenic Open University
Science and research centre Koper
University Iuav of Venice
University of Belgrade – Faculty of Philosophy
University of Tirana

Članovi projektnog tima sa FFZG:
prof. dr. sc. Dragan Bagić (Odsjek za sociologiju), koordinator
prof. dr. sc. Jasminka Lažnjak (Odsjek za sociologiju),
izv. prof. dr. sc. Jana Vukić (Odsjek za sociologiju),
izv. prof. dr. sc. Jasmina Božić (Odsjek za sociologiju),
doc. dr. sc. Drago Župarić-Iljić (Odsjek za sociologiju),
Ivana Jurković Kuruc (Odsjek za sociologiju).

Više informacija na mrežnoj stranici projekta: https://tesi.adrioninterreg.eu/