Poziv na predavanje

Dr. Frédéric Encel će u srijedu, 23. ožujka 2016. u 8.00 sati  u D6 u okviru nastave studija povijesti održati predavanje na temu „Geopolitika rata u Siriji”. Dobrodošli su i drugi zainteresirani studenti.

Frédéric Encel je doktor geopolitičkih znanosti, ravnatelj studija Francuskog instituta za geopolitiku, stručnjak za međunarodne odnose na Fakultetu političkih znanosti. Encel se ističe se kao stručnjak za izraelsko-palestinski sukob. U radovima govori o strateškim pitanjima, međunarodnim odnosima (osobito Bliskom istoku), obrani laiciteta i rodne jednakosti. Frédéric Encel je 2011. godine osnovao Nacionalna godišnja zasjedanja za borbu protiv negiranja holokausta, kojima od tada i predsjeda.  Između ostalog, objavio je sljedeca djela: « Géopolitique de Jérusalem » («Geopolitika Jeruzalema »), Flammarion, 1998 (revidirana i proširena izdanja, 2008, 2014)., « Comprendre le Proche-Orient. Une nécessité pour la République » («Razumjeti Bliski istok. Potreba za Republiku»),  (u suradnji s Ericom Keslassyem), Bréal, 2005., « Géopolitique du Printemps arabe » («Geopolitika Arapskog proljeća»), Presses universitaires de France, 2014., «Petites leçons de diplomatie. Ruses et stratagèmes des grands de ce monde à l’usage de tous» («Male lekcije diplomacije. Lukavstva i prepredenosti svjetskih velikana za upotrebu svima”), Autrement, 2015.