Studentica Ivna Franić dobila Nagradu za studentski rad na temu žena odnosno rodne problematike

Centar za ženske studije po sedmi je puta proveo natječaj za dodjelu Nagrade za studentski rad na teme žena odnosno rodne problematike, smatrajući obrazovanje o ženskoj i rodnoj problematici važnim dijelom novih, kritičkih znanja unutar obrazovanja na svim razinama, a posebice u visokoškolskom obrazovanju.

Osnovna je nakana Nagrade ohrabriti studente i studentice svih disciplina na bavljenje navedenim temama, te posredno utjecati na povećanje broja kolegija i programa sa žensko-studijskim i rodno-studijskim sadržajima.

Prosudbena komisija Centra za ženske studije (u sastavu dr. sc. Aleksandra Čizmešija, dr. sc. Iva Grgić Maroević i dr. sc. Suzana Marjanić) odlučila je dodijeliti nagrade sljedećim studenticama i studentima:
1. nagrada je dodijeljena Marini Paulenka, studentici fotografije na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu
2. nagrada Ivni Franić, studentici sociologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu
3. nagrada Barbari Ruži Čirjak, studentici sociologije na Sveučilištu u Zadru

Čestitamo!