Poziv na na predstavljanje knjige “Vrednote u Hrvatskoj i u Europi”

Pozivamo Vas na na predstavljanje knjige “Vrednote u Hrvatskoj i u Europi: Komparativna analiza” (uredili: Josip Baloban • Krunoslav Nikodem • Siniša Zrinščak) u srijedu, 20. svibnja 2015. godine u 19 sati u dvorani »Vijenac« Nadbiskupijskoga pastoralnog instituta, Zagreb, Kaptol 29a.

Vrednote u Hrvatskoj i u Europi: komparativna analiza

Knjiga je plod četvrtoga vala European Values Study – 2008 istraživanja i predstavlja nastojanje pozicioniranja Hrvatske na vrijednosnoj karti Europe. Već od 1998. godine do danas na EVS projektu s posebnom akribijom i znanstvenom odgovornošću sudjeluju teolozi i sociolozi, psiholozi, politolozi i metodičari, znanstvenici više sastavnica Sveučilišta u Zagrebu, ali i šire. Područja istraživanja su religija i moral, društvo i politika, brak i obitelj, zatim uloga spolova, rad i slobodno vrijeme, seksualnost i obrazovanje.

Sudjeluju:
prof. dr. sc. Josip Baloban