Dnevni arhivi: 21/10/2015

Dodijeljene nagrade Filozofskog fakulteta

U povodu Dana fakulteta, u ponedjeljak, 19. listopada 2015., Filozofski fakultet dodijelio je Odsjeku za etnologiju i kulturnu antropologiju i njegovim članovima i studentima niz nagrada. Godišnja nagrada Filozofskoga Fakulteta dodijeljena je prof. dr. sc. Jadranki Grbić Jakopović – za knjigu Multipliciranje zavičaja i domovina. Hrvatska dijaspora: kronologija, destinacije, identitet.
Nagrada Franjo Marković dodijeljena je skupini studenata etnologije i kulturne antropologije (Katarina Dimšić, Matko Đevoić, Iva Grubiša, Lucija Halužan, Sara Mikelić i Andrea Višak) – za izniman angažman u terenskom etnološkom istraživanju u mjestima Bački Monoštor i Bački Breg u okolici Sombora s većinskim hrvatskim stanovništvom u Vojvodini (Srbija), provedenom u travnju i studenome 2014. godine u okviru kolegija Prakse terenskog istraživanja nositeljice prof. dr. sc. Milane Černelić.
Posebno priznanje Filozofskoga fakulteta za angažman u organizaciji Međunarodne konferencije SIEF dodijeljeno je dr. sc. Marijani Belaj, dr. sc. Neveni Škrbić Alempijević, dr. sc. Sanji Potkonjak, dr. sc. Petri Kelemen, dr. sc. Tihani Rubić i dr. sc. Tiboru Komaru.

Obavijest – prof. Šantek

Zbog bolesti dr. sc. Šantek u srijedu 21.10. neće održati nastavu niti konzultacije. Studenti se u slučaju potrebe mogu javiti e-mailom.

Poziv na na 11. Umjetničku vrtnu kućicu

Strategije bilježenja grada: pamćenje, sjećanje i urbanizam na primjeru Zagreba
21.10.2015. / 20:00 h / Showroom Galerije Nova (Teslina 7)
Razgovaraju: Valentina Gulin Zrnić (Institut za etnologiju i folkloristiku), Nevena Škrbić Alempijević (Filozofski fakultet u Zagrebu), Boris Bakal (Bacači Sjenki), Sonja Leboš (Udruga za interdisciplinarna i interkulturalna istraživanja) i Sanja Horvatinčić (Institut za povijest umjetnosti). Moderatorica: Marija Borovičkić
Bilježenje grada kao gesta, slučajnost, umjetnički angažman ili političko djelovanje otvara niz teorijskih, intencijskih i morfoloških varijacija. Vitalnost i slojevitost ove teme dotaknut ćemo kroz nekoliko aspekata, naglašavajući paralelizme i relacije sličnosti i razlika između kulturno-antropoloških, povijesno-umjetničkih i umjetničkih metodoloških i analitičkih okvira. Primjer grada Zagreba i njegovih heterogenih praksi politika pamćenja, kolektivnih sjećanja, urbanističkog građenja i oblikovanja, poslužit će kao vizualizacija i konkretizacija artikulacija gradskog prostora i kolektivne svijesti koje su iz različitih perspektiva istraživali i propitivali naši gosti. Više u prilogu.

Obavijest – prof. Grbić

U četvrtak 22.10.2015.g. neće se zbog terenske nastave održati nastava iz kolegija Globalizacija i lokalne kulturne prakse. Nadoknada po dogovoru.
Ponovno se obavještavaju studenti koji slušaju kolegije Etnografija komunikacija i Globalizacija i lokalne kulturne prakse o terenskoj nastavi. Budući da ima još ima mjesta u autobusu zainteresirani neka se jave prof. Tihani Petrović što prije.