Dnevni arhivi: 10/03/2015

Poziv na predstavljanje knjiga

Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Katedra za manjinske kulture i zajednice Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju te Klub studenata etnologije i kulturne antropologije pozivaju Vas na predstavljanje knjiga Bunjevci u vremenskom i prostornom kontekstu i Tradicijska baština i etnokulturni identitet podunavskih Hrvata Bunjevaca. Knjige su objavljene u sunakladništvu Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju, FF-pressa i Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata, Subotica. Zbornik radova Bunjevci u vremenskom i prostornom kontekstu sadrži radove s domaćeg znanstvenog skupa s međunarodnim sudjelovanjem, u organizaciji Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, održanog na istom fakultetu od 20. do 23. studenog 2012. godine. Znanstveni skup i radovi objavljeni u ovome zborniku od iznimne su važnosti jer se radi o prvoj cjelovitoj publikaciji s etnološkim i kulturnoantropološkim radovima o Bunjevcima te interdisciplinarnim radovima koji kompetentno pridonose razumijevanju genetske i etnokulturne slike ove hrvatske (sub)etničke skupine. Znanstvena monografija Tradicijska baština i etnokulturni identitet podunavskih Hrvata Bunjevaca, zajedno sa Zbornikom radova, rezultat je istraživačkog projekta Identitet i etnokulturno oblikovanje Bunjevaca (voditeljica dr. sc. Milana Černelić) te okuplja radove vise profesora i studenata etnologije i kulturne antropologije. Monografija predstavlja važan doprinos razumijevanju tradicijske baštine i suvremenih identiteta podunavskih Hrvata Bunjevaca. Predstavljanje knjiga održat će se u petak, 13. ožujka 2015. godine u 11:00 sati u Konferencijskoj dvorani Knjižnice Filozofskog fakulteta (II. kat Knjižnice). Više u prilogu.

Obavijest – dr. sc. Rubić

Zbog službenoga puta nastavnice (sudjelovanja na međunarodnoj školi) seminarska nastava iz kolegija Temeljni pojmovi hrvatske etnologije neće se održati 19. ožujka 2015. godine. Istog dana neće biti održane niti konzultacije. Nastavnicu studenti mogu kontaktirati putem elektroničke pošte: trubic@ffzg.hr