Predavanje gostujućeg profesora – prof. dr. Vladimir Aleksandrovič Plungjan s Moskovskoga državnoga sveučilišta M. V. Lomonosova

U sklopu gostovanja na Filozofskom fakultetu prof. dr. Vladimir Aleksandrovič Plungjan s Moskovskoga državnoga sveučilišta M. V. Lomonosova održat će dva predavanja:
„Znakomstvo s Nacional’nym korpusom russkogo jazyka: obščaja struktura, perspektivy razvitija, vozmožnosti ispol’zovanija” (utorak 1. ožujka, 10 sati)
“Slavic and non-Slavic aspect: a cross-linguistic overview” (srijeda, 2. ožujka, 10 sati).
Predavanja će biti održana u Konferencijskoj dvorani u Knjižnici Filozofskoga fakulteta (2. kat).
Vladimir A. Plungjan profesor je na Moskovskom državnom sveučilištu M. V. Lomonosova i dopisni član Ruske akademije znanosti. Jedan je od najistaknutijih ruskih lingvista srednje generacije i jedan od vodećih svjetskih stručnjaka za morfologiju i gramatičku semantiku. Bavi se i jezičnom tipologijom, poetikom i korpusnom lingvistikom, a uz to je jedan od utemeljitelja ruskoga i istočnoarmenskoga nacionalnoga korpusa.