School of European Legal and Social Studies (SELSS) u Padovi

padovaSveučilište u Padovi pokrenulo je School of European Legal and Social Studies (SELSS) koja traje od 30. rujna do 24. studenog 2013. g. Intenzivan program ove škole obuhvaća sagledanje ekonomskih, političkih i povijesnih aspekata povezanih s Europom u globalnom kontekstu. Pod vodstvom čuvenih akademika s različitih europskih sveučilišta i stručnjaka iz međunarodnih institucija škola će polaznicima pružiti kolaborativnu atmosferu za stjecanje novog znanja. Tijekom svog boravka u Leuvenu polaznici će moći posjetiti institucije EU-a. Valja napomenuti kako je škola SELLS ostvarena u suradnji s Katoličkim Univerzitetom u Leuvenu (Katholieke Universiteit Leuven).

Sudionici mogu biti iz europskih i doeuropskih zemalja, a rok za prijavu je 26. srpnja. 2013. u 12 sati. Cijena pohađanja škole je 3000 €, a Sveučilište nudi do 10 stipendija u iznosu od 2000 €. Više o SELLS-u možete pronaći na ovom linku.

Izvor: FPZG

(KŠ)