Promocija knjige Sentimentalni eseji (filozofsko-etički ogledi o ljubavi, sreći, osjećajnosti i slučajnosti, moralu, homofobiji i koječemu drugom) autorice Gordane Bosanac

1376743_171384066400736_1577484476_nDana 7. studenoga 2013. godine u knjižnici Bogdana Ogrizovića (Preradovićeva ulica 5, Zagreb) s početkom u 19 h održat će se promocija knjige Gordane Bosanac Sentimentalni eseji (filozofsko-etički ogledi o ljubavi, sreći, osjećajnosti i slučajnosti, moralu, homofobiji i koječemu drugom).

Gordana Bosanac rođena je 1936. u Varaždinu. U Zagrebu živi od 1945., a nakon gimnazije na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu upisuje te 1960. diplomira filozofiju i povijest umjetnosti. Doktorat znanosti stječe 1967. na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, obranivši tezu iz komunikološke tematike. Ta je tema dovodi do daljnjih teorijskih problema odgoja i obrazovanja, o čemu je objavila knjigu Edukacijski izazov (1983).

Tijekom godina objavljuje radove u časopisima i surađuje na Trećem programu Hrvatskog radija, sudjeluje na filozofskim simpozijima Hrvatskog filozofskog društva, surađuje na projektu Instituta za društvena istraživanja (“Rod i kultura”), bavi se feminističkim teorijama te perspektivom društvenih promjena i sudbinom humanizma.

Objavila je knjige pod sljedećim naslovima: Izabrana djela Blaženke Despot (2004.), Filozofija i rod (Bosanac, Gordana; Jurić, Hrvoje; Kodrnja, Jasenka (ur.), Zagreb: Hrvatsko filozofsko društvo, 2005. (zbornik)), Visoko čelo. Ogled o humanističkim perspektivama humanizma (2010.), Paralelni vrtovi: Rosa Luxemburg – Govoriti istinu (već) znači revoluciju (2011.).

Ulaz na promociju je slobodan i otvoren za sve građane / građanke.

Izvori: Knjižnica Bogdana Ogrizovića.

Rahela Jug

1,424 total views, 1 views today