07BD3FB26E614A6697B54B0C6D44A919.ashxMünchenski centar za matematičku filozofiju (MCMP) organizira prvu Ljetnu školu o matematičkoj filozofiji za studentice koja će se održavati od 27. srpnja do 2. kolovoza 2014. u Münchenu u Njemačkoj. Ljetna škola je otvorena izvrsnim studenticama koje se žele specijalizirati za matematičku filozofiju.

Budući da su žene u značajnoj mjeri podzastupljene u filozofiji uopće, a u formalnoj filozofiji pogotovo, ova je Ljetna škola usmjerena ohrabrivanju žena za upuštanje u matematičke metode te za njihovu primjenu u filozofskim problemima. Ljetna škola će pružiti infrastrukturu za razvoj stručnosti u nekima od glavnih formalnih pristupa korištenih u matematičkoj filozofiji, uključujući teorije individualnog i kolektivnog donošenja odluka, agentno modeliranje i epistemičku logiku. Nadalje, pruža priliku učenja u neformalnoj atmosferi, aktivne debate te šansu da se osnaži matematičko samopouzdanje i nezavisnost studentica. Na kraju, jer se nalazi u MCMP-u, ljetna će škola također pružiti stimulirajući i interdisciplinarni ambijent za upoznavanje filozofa istomišljenika.

Više informacija možete naći ovdje.

Izvor: mathsummer2014

(NK)

934 total views, 1 views today

Facebook Twitter Email Reddit Stumbleupon Tumblr

One thought on “Münchenski centar za matematičku filozofiju organizira Ljetnu školu matematičke filozofije za studentice

1. فركِ الخزّانِ من الدّاخلِ باستخدامِ فُرشاةِ الشّعرِ الخشنةِ أو قطعةِ إسفنجٍ نظيفةٍ وجافّةٍ، والتّحريكِ أُفقيّاً من جانبٍ إلى اَخر مع الضّغطِ على الفُرشاةِ أو قطعةِ الإسفنجِ، أو استخدامِ فُرشاةِ ذو مقبضٍ طويلٍ للوصول إلى قاعِ الخزّانِ بأمانٍ والتّحريكِ لأعلى وأسفل عموديّاً. تجنُّبِ استخدامِ الفُرشاةِ ذو الشُّعيراتِ الفولاذيّةِ أو الإسفنجِ المصنوعِ من الفولاذِ لئلا يُخذش البلاستيك. استخدامِ الغسّالةِ الكهربائيّةِ لتنظيفِ الخزّانِ، ويُمكن استخدامها بمُفردها أو مع تنظيفِ الجُزءِ الدّاخليّ للخزّانِ، وذلك حسب مدى صعوبةِ إزالةِ الرّواسبِ والمُخلّفاتِ، ويتمّ استخدامِ الغسّالةِ عن طريقِ ملئ الغسّالةِ بالماءِ أو بمحلولِ التّنظيفِ، ووضعها عند المسافةِ التي تعملُ بشكلِ أفضلٍ لإزالةِ الرّواسبِ والأوساخِ، وأن تصطدم المياهِ بالجِدارِ الدّاخلي للخزّانِ، ومع الحرصِ على ارتداءِ نظّاراتِ السّلامة واتِّباعِ جميع لوائحِ السّلامةِ الأخرى عند استخدامها. رشِّ الجُدرانِ بصودا الخُبزِّ وفركها بالفُرشاةِ أو بقطعةِ إسفنجٍ نظيفةٍ وجافّةٍ، وبعد ذلك فركِ جميع الزّوايا وشطف الخزّانِ جيّداً بالماءِ، وتنظيفِ الأنابيبِ والخراطيمِ جيّداً بمحاليلِ التّنظيفِ، وبعد ذلك إعادةِ ملء الخزّانِ بالمياهِ الخاليةِ من التّلويثِ.

Comments are closed.