Međunarodni interdisciplinarni simpozij „Filozofija medija“ Mediji i javnost

(Filozofijski, komunikološki, kulturološki, artistički, tehnički i politički aspekti medijskog oblikovanja javnosti)

1388537_170969526442190_1553952132_nCentar za filozofiju medija i medijska istraživanja poziva vas na Međunarodni interdisciplinarni simpozij „Filozofija medija“ (2013) Mediji i javnost, koji će se održati od 15. do 17. studenog 2013. godine u Hotelu Petka u Dubrovniku. Riječ je o trećem po redu znanstvenom simpoziju posvećenom filozofiji medija.

Riječ je o filozofijskom promišljanju medijske slike svijeta koje želi sučeliti teoretičare i stručnjake različitih profila i usporediti njihova razmišljanja o pitanjima kreiranja javnosti. Neke od tema kojih će se sudionici simpozija dotaći su sljedeće:

– Stari i novi kanali komuniciranja umjetnosti

– Dizajniranje javnosti

– Javnost u doba multimedijske zavodljivosti

– Staro novinarstvo kao oblik umjetničke prakse, korporacijsko novinarstvo kao oblik kamufliranja interesa biznisa i politike te neprofitni oblici novinarske prakse

– Koliko komunikološko znanstveno promišljanje može cjelovito zahvatiti problematiku suvremenih masmedijskih i novomedijskih posredovanja?

– Koji su izravni utjecaji tehnoloških promjena u sferi medijskoga komuniciranja na oblikovanje javnosti?

-Koliko i čime je umjetnički utjecaj na javnost spriječen u komuniciranju specifičnih artističkih svjetonazora i vrijednosti?

–  Kako ‘izliječiti’ ovisnost politike od uplitanja u upravljanja javnim servisima?

–  Koji su pravni oblici moguće uspostave pravednije osnovice za ravnopravnost u kreiranju javnosti?

– Može li se uopće bez filozofijskog promišljanja dosegnuti prava razina postavljanja problema utjecaja suvremenih (mas)medija na oblikovanje javnosti?

Kotizacija za sudionike simpozija iznosi 80 eura ukoliko bude uplaćena do 1. 7. 2013. odnosno 100 eura ukoliko bude uplaćena nakon tog datuma. Kotizacija za studente iznosi 60 eura ako se uplati do 1. 7. 2013. ili 80 eura ukoliko se uplaćuje nakon tog datuma.

Više informacija dostupno je ovdje: Centar za filozofiju medija i medijska istraživanja.

Rahela Jug

1,142 total views, 1 views today