Međunarodna konferencija o suvremenom obrazovanju

Institut za waldorfsku pedagogiju u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje poziva vas da se prijavite na međunarodnu konferenciju o suvremenom obrazovanju „Škola za sutra – od mozga do uma. Umijeće podučavanja ili podučavanje kao umjetnost“.

Cilj je konferencije potaknuti dijalog o budućnosti obrazovanja. Predstavit će se najnovija saznanja iz neuroznanosti uz pitanja kreativnog izražavanja i temeljnih vrijednosti potrebnih za formiranje stabilnog identiteta i zdrave osobnosti. Glavno je pitanje kako umjetnost u suradnji sa znanošću dopire do naših dubljih umnih sfera i potiče maštu i kreativnost.
„Osim predavanja, na programu su glazbena intermezza u kojima će sudjelovati i učesnici konferencije, okrugli stol s poznatim osobama iz umjetničkih, gospodarskih i akademskih krugova te kratki koncert i pripovijedanje priča“, piše braintomind.com.
Različiti su sudionici konferencije, od kojih organizatori posebno ističu barunicu Susan Greenfield – „jednu od najpoznatijih europskih neuroznanstvenica, redovnu profesoricu na Odsjeku za farmakologiju Sveučilišta u Oxfordu i dobitnicu  brojnih prestižnih svjetskih priznanja“.

Cijene sudjelovanja:
• rana prijava (do 1.7.) – 650 kn (450 kn za učitelje, odgojitelje i studente)
• kasna prijava (do 19.9.) – 750 kn (550 kn za učitelje, odgojitelje i studente)
•    prijava na dan konferencije – 850 kn  (650 kn za učitelje, odgojitelje i studente)

„Kotizacija uključuje konferencijske materijale i sažetke predavanja, osvježenje u stankama, zakusku/domjenak u petak navečer i ručak u subotu te umjetničku večer.“

Raspored programa i informacije o prijavama možete pronaći ovdje.

Izvor: http://braintomind.com/index.html
(KŠ)