Logička radionica: Verità, Prova e Paradosso (Istina, dokaz i paradoks)

7. rujna 2013.g. održat će prva radionica filozofije logike (FILOG) pod naslovom: Verità, Prova e Paradosso (Istina, dokaz i paradoks). Radionica će se održati u sala Conferenze Rettorato Sveučilišta u Salentu, Piazzetta Tancredi 7, Lecce.

Picture1

FILOG ima namjeru predložiti objašnjenje koncepata istine i dokaza u svjetlu diskusije klasičnih i recentnih rezultata filozofske logike kako bi evaluirala adekvatnost materijalnog i formalnog. Specifičan naglasak davat će se različitim oblicima semantičkog realizma i anti-realizma u filozofiji logike i njihovog odnosa sa sistemima formalne pragmatike. Što je test? Koji su formalni odnosi između dokaza i istine? Koji se paradoksi i greške pojavljuju zbog netočne upotrebe tih koncepata? Radionica će pokušati ponuditi odgovor na ta pitanja.

Svoje radove izlagat će: Massimiliano Carrara (Sveučilište u Padovi), Ciro De Florio (Katoličko sveučilište u Milanu), Alfredo Di Giorgio (Sveučilište u Bari), Vittorio Morato (Sveučilište u Padovi), Antonio Negro (Sveučilište u Salentu), Giuseppe Primiero (Sveučilište Middlesex u Londonu) i Davide Sergio.

Radionica će se održati na talijanskom jeziku. Za sva dodatna pitanja i prijave obratite se Caterini Annese (caterinaannese@gmail.com) i Danielu Chiffiu (Sveućilište u Padovi) na e-mail: daniele.chiffi@unipd.it.

Više o radionici i programu možete pročitati ovdje.

(KŠ)

Izvor: lecceworkshopfilog