Ljetna sociološka škola – Suvremeni izazovi religije

Od 30. rujna do 5. listopada 2013. godine na Znanstveno-učilišnom kampusu Borongaj (Borongajska cesta 83d) u Zagrebu održat će se ljetna sociološka škola Suvremeni izazovi religije. Škola je organizirana u sklopu Udruge studenata sociologije Anomije.

„Program ljetne škole sastoji se od predavanja na kojima će biti obrađivane teme alternativne religioznosti, religije i medija, religijskoga poimanja smrti, religije zdravlja, religije i sustava vrijednosti, misticizma, fundamentalizma, psihološke analize religioznosti i mnoge druge.

Također, bit će organizirane i radionice pod nazivom „Upoznavanje religijskih zajednica“, u sklopu kojih će grupa polaznika predvođena voditeljem 2. i 3. listopada posjećivati različita mjesta bogoslužja ili kontemplacije i analizirati problemski sadržaj koji prikazuje komparativni razvoj religije.“ (hrstud.unizg.hr)

Od predavača koji će sudjelovati na radionici organizatori su na svojoj Facebook stranici istaknuli: dr. sc. Pavela Gregorića, prof. dr. sc. Sinišu Zrinščaka, doc. dr. sc. Hrvoja Špehara, profesora Branka Ančića, dr. sc. Krunoslava Nikodema, prof. dr. sc. Ivana Markešića i prof. dr. sc. Duška Sekulića.

Ako se prijavite prije početka škole, kotizacija će iznositi 20 kn. Na dan početka škole ona iznosi 30 kn. Kotizacija osigurava akreditaciju koja će vrijediti cijelo vrijeme trajanja škole. Potrebno je prethodno popuniti obrazac za prijavu koji možete preuzeti s ovog linka. Rok za prijavu je 30. kolovoza 2013. godine.

Za više informacija možete se obratiti organizatorima na e-mail-adresu: ljetna.socioloska.skola@gmail.com.  Također možete provjeriti službenu internetsku stranicu udruge: anomija.hr*.

(KŠ)

Izvor: Hrvatski studiji, Ljetna sociološka škola

________________

* Napomena: internetska stranica udruge Anomije nije ažurirana već gotovo godinu dana pa se za sve relevantne informacije u vezi sa samom ljetnom školom obratite izravno na navedenu e-mail-adresu ili posjetite njihovu stranicu na Facebook-u.

1,290 total views, 1 views today

Facebook Twitter Email Reddit Stumbleupon Tumblr