International Zizek Studies i Fakultet dizajna, arhitekture, umjetnosti i projektiranja Sveučilišta u Cincinnatiu trenutno organiziraju i zaprimaju radove za konferenciju Parallax Future(s) in Art and Design, Ideology, and Philosophy koja će se održati od 4. do 6. travnja 2014.godine. Rok za predaju radova je 1. listopada 2013. godine. Glavni će govornici konferencije biti: Slavoj Žižek, Boris Groys, Creston Davis i Adrian Parr.

„Tema konferencije poziva nas da ispitamo estetičke režime i ideologije (npr. Rancierove), antifilozofiju postmodernog doba (npr. Groys i Badiou), i ideologije (npr. Althusser, Eagleton, Žižek). Kako pojedinac može interpretirati paralaksnu rupu/gledište s njihova perspektivnog polja koristeći djelo Slavoja Žižeka i povezane diskurze (npr. Lacan, Dean, Copjec, Sloterdijk, Nancy, itd.)?“ (critical-theory.com)

Organizatori potiču kandidate na slanje radova unutar tog tematskog okvira, ali će razmotriti i radove koji ga prelaze, no ipak se fokusiraju na djelokrug International Journal of Zizek Studies.

„Komitet konferencije teži inkorporiranju i pružanju prilika za razmjenu i diskusiju o ovim pitanjima u kontekstu psihoanalize, kulturnih studija, studija medija i filma, književne teorije, filozofije i jedan dijapazon ostalih preplićućih polja. U prvom redu će se razmatrati prijedlozi za znanstvene panele, književne sesije i okrugle stolove koji se najbolje oslovljavaju i povezuju s temom konferencije“. Organizatori također pozivaju autore da predaju djela koja se tim područjima bave. Dobrodošli su i radovi koji obrađuju više multidisciplinarnih tema i teorijskih orijentacija.

Više o konferenciji i uvjetima prijave možete pročitati ovdje.

(KŠ)

Izvor: critical-theory.com

1,248 total views, 1 views today

Facebook Twitter Email Reddit Stumbleupon Tumblr