Književni petak – O smislu pollitičkog

1387903_171597133046096_731438189_nDana 18. listopada 2013. godine u organizaciji Knjižnica grada Zagreba održat će se tribina naziva O smislu političkog u sklopu Književnog petka Gradske knjižnice.

Na tribini će se raspravljati o političkoj antropologiji Hanne Arendt iz perspektive njezina posthumno objavljena spisa Što je politika? Jedno od pitanja koja će se razmatrati bit će i ima li politika još uopće ikakav smisao i može li ona danas biti uvjetom mogućnosti obnove i stvaranja novoga svijeta ljudske slobode, jednakosti i pravednosti.

Sudionici tribine su Zoran Kurelić i Dragutin Lalović, a urednik i voditelj je Tonči Valentić.

Prof. dr. sc. Zoran Kurelić diplomirao je, magistrirao i doktorirao na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, a danas je ondje zaposlen kao redoviti profesor. Bio je prodekan, a trenutno je predstojnik Odsjeka za političku teoriju na istom fakultetu. Autor je više znanstvenih radova objavljenih u časopisima s međunarodno priznatom recenzijom.

Prof. dr.sc. Dragutin Lalović magistrirao je i doktorirao na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu te je redoviti profesor na istome. Član je izvršnog odbora Hrvatskoga politološkog društva (u više mandata). Voditelj je politološke tribine HPD-a “Otvorena knjiga”.
Član je Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske.

Tonči Valentić diplomirao je književnost i filozofiju u Zagrebu, magistrirao sociologiju i antropologiju u Budimpešti, te je doktorand sociologije u Ljubljani. Književni je kritičar, teoretičar i prevoditelj. Bavi se književnošću, suvremenom filozofijom, filmom, sociologijom i medijskom teorijom. Urednik je i voditelj Književnog petka u Knjižnicama grada Zagreba.

Tribina će se održati u Gradskoj knjižnici u Galeriji Kupola s početkom u 20h.

Ulaz je slobodan.

Izvori: Knjižnice grada Zagreba, Kulturpunkt.

Web: http://www.kgz.hr/default.aspx?id=9517, http://www.kulturpunkt.hr/content/o-smislu-politickog.

(RJ)

foto: glanzundelend.de