Ekoramika- između umjetnosti i filozofije

logoSveucilistaBojaOvih dana u sklopu Sveučilišnog projekta u Rijeci odvija se Ekoramika- između umjetnosti i filozofije. Događaj je organiziran u suradnji s Uredom za kulturu pri Rektoratu Sveučilišta u Rijeci, Studentskog kulturnog centra, Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci te doktorskog programa Filozofija i suvremenost. Program Ekoramike sastavljen je od otvorenja izložbe, predavanja te predavanja uz filmove. Kako program traje već nekoliko dana, preostala su još tri događanja kojima možete prisustvovati:

16.07. od 19 do 21h doktorandica iz Maribora Nina Iskra predavanjem će komentirati De Bottonov film Nietzsche.

17.07. od 19 do 21h prof. dr. Dejan Savić, voditelj slovenskog Greenpeacea, u predavanju Filozofija ekologije. Ekološka kriza kao politički izazov govorit će o izazovima Greenpeacea u Sloveniji.

19.07. od 19 do 21h Ana Gavran predavanjem će komentirati De Bottonov film Epikur.

Više o samom događaju možete pronaći ovdje.

Program događanja možete pogledati u dokumentima u privitku

Ekoramika- između umjetnosti i filozofije   Ekoramika- između umjetnosti i filozofije

(KŠ)

Izvor: Facebook stranica udruge Furije