Podsjetnik: Čemu – poziv za radove

Udruženje studenata filozofije poziva sve studentice i studente, zainteresirane za pisanje autorskih radova za časopis studenata filozofije Čemu.

Temat novog broja časopisa Čemu obuhvaća odnose između metafizike i politike, koji uključuju uzajamni odnos metafizike prema politici (ili onom političkom), i politike prema metafizici (ili onom metafizičkom). Metafizičko u politici te političko u metafizici zauzimaju, prema tome, središnje mjesto u ovoj tematskoj cjelini. Osim naglašavanja specifičnosti ovih odnosa, temat ostavlja prostora za filozofsku intervenciju u obama područjima, spajajući i ispreplićući teorijsko i praktičko u punom smislu.

Napomena: U 24. broju primaju se i autorski radovi izvan temata, odnosno radovi koji odgovaraju tematu će činiti samo jedan dio novog broja.
Molimo autore da pošalju gotove radove do 1. listopada/oktobra. Mail na koji se šalju radovi je: cemu.ffzg@gmail.com.

Više informacija o tematu: http://www.ffzg.unizg.hr/cemu/podsjetnik-poziv-za-radove-za-novi-24-broj-casopisa-cemu-metafizika-politikepolitika-metafizike/

760 total views, 2 views today

Facebook Twitter Email Reddit Stumbleupon Tumblr