Poziv na 5. međunarodni studentski simpozij „Suvremene filozofske teme Junior“

Udruga studenata filozofije ”Furija” otvara prijave za 5. međunarodni studentski simpozij „Suvremene filozofske teme Junior“. Kao i svake godine, ovogodišnji simpozij temelji se na suvremenim filozofskim temama, istraživanjima te argumentima koji svoj oslonac nalaze u modernim autorima, člancima, kao i filozofskim djelima.

Rijeka će i ove godine na Filozofskom fakultetu ugostiti ponajbolje studente filozofije te srodnih društvenih i humanističkih znanosti iz Hrvatske i inozemstva. Ovogodišnji simpozij predviđenim je trajanjem i brojem izlaganja najambiciozni do sada. Kroz tri dana studentskih predavanja, brojnih stručnih, gostujućih izlaganja, kao i nekolicinom tribina sudionici kongresa trebali bi steći dublji uvid u suvremene filozofske teme.

Simpozij će se održati od 22. do 24. svibnja 2014. godine na Filozofskom fakultetu u Rijeci. Dva su službena jezika simpozija engleski i hrvatski. Što se teme tiče, simpozij je otvorenog tipa, a naglasak je stavljen na suvremene autore, rasprave i istraživanja. Simpozij je otvoren za studente preddiplomskih, diplomskih i postdiplomskih studija filozofije i srodnih znanosti te za studente koji su nedavno diplomirali. Koautorstvo u radu je dozvoljeno.

Predviđeno trajanje pojedinog izlaganja je 20 minuta, s raspravom od 10 minuta. Rok za predaju sažetaka radova (dužine 300 – 500 riječi) je 24. travnja, isključivo putem e-maila na adresu furija.ffri@gmail.com. Selekcija radova završava 28. travnja, a program simpozija objavljuje se 1. svibnja. Organizator osigurava smještaj i dnevni obrok.

Najboljim radovima pruža se mogućnost objavljivanja u časopisu Udruge. Za bilo koja dodatna pitanja obratite se na e-mail adresu furija.ffri@gmail.com. Informacije o Udruzi dostupne su i na http://usf-furija.hr/.

Službeni poziv možete preuzeti ovdje.

Autor i izvor: Dražen Rastovac

1,174 total views, 2 views today

Facebook Twitter Email Reddit Stumbleupon Tumblr

One thought on “Poziv na 5. međunarodni studentski simpozij „Suvremene filozofske teme Junior“

1. استخدم منظفًا منزليًا يسمى يمكن استخدامه فقط لإزالة الأوساخ العالقة من بشرتك ، لكنه لن يساعد في إزالة التشققات أو الخدوش. طريقة الاستخدام: ضعي طلاءًا على منديل ورقي أو ضعي كمية مناسبة على قطعة قماش ناعمة أو فرشاة أحذية شفافة ناعمة وابدئي في الفرك.زيادة. واحرص على عدم المبالغة في التكرار الدائم والمستمر لهذه العملية. وذلك لأن الاستخدام المتكرر سيؤدي إلى تلاشي البشرة وفقدانها لحيويتها ، ومع مرور الوقت ستصبح مترهلة وجافة ومتهالكة. هناك العديد من المستحضرات لتنظيف الأوساخ الملتصقة بالجلد الأبيض ، ويتم تسويقها تحت أسماء تجارية متعددة وكلها تقريبًا تؤدي المهمة المطلوبة بشكل جيد. على عكس الجلد ، فإن التشققات والخدوش ، وهي بؤر للجلد ، لها ملمس خشن واحتكاك ، لذلك يصعب حلها باستخدام مسحوق التنظيف العادي. تكمن المشكلة في أن الدهانات البيضاء على شكل بخاخات متوفرة الآن في السوق وتحتوي على مادة لاصقة. ، طلاء أبيض مشبع بالصمغ العربي يملأ الأوساخ ، مما يجعل من المستحيل تقريبًا التمييز بين الخدوش والأجزاء الأخرى السليمة باستخدام بالعين المجردة. هناك طرق شائعة يمكن استخدامها بالوسائل المتاحة في معظم الأسر. تتمثل الطريقة في خلط كمية صغيرة من بودرة الأطفال وكمية صغيرة من النشا مع كمية صغيرة من بيكربونات الصوديوم (طهي الكربونات) وخلط القوام مع العصير. اخلطي ملعقة كبيرة من الليمون وملعقة كبيرة من الحليب جيدًا واتركيها لفترة حتى تصبح كثيفة ، كما ستختفي أيضًا.

Comments are closed.