hrvatski-studiji.242x158Udruženje studenata filozofije Scopus s Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu poziva sve zainteresirane na 11. međunarodni studentski filozofski simpozij ”Filozofiranje i filozofsko prigovaranje” koji će se održati 20. i 21. ožujka 2014. godine na Hrvatskim studijima u dvorani Zagreb, na adresi Borongajska 83d.

Naziv ovogodišnjeg simpozija udruge Scopus inspiriran je djelom Petra Hektorovića “Ribanje i ribarsko prigovaranje” koje opisuje trodnevni put Hektorovića u pratnji dva ribara, od Hvara do Brača i Šolte. Tijekom puta, ribari takoreći “filozofiraju”, raspravljaju, mudruju, što je bit same filozofije, pa su kolege s Hrvatskih studija odlučile ostaviti temu simpozija otvorenom, pozivajući time zainteresirane iz svih polja filozofije na zajedničko druženje i promišljanje.

Prijaviti se možete do 21. veljače, a obavijest o primitku ćete dobiti do 24. veljače.

Više informacija o simpoziju možete naći ovdje – Scopus natječaj
Klik za download – Prijavnica za simpozij

Prenosimo sa stranice Hrvatskih studija.

NB

1,359 total views, 2 views today

Facebook Twitter Email Reddit Stumbleupon Tumblr

One thought on “Filozofski simpozij udruge studenata Scopus: Filozofiranje i filozofsko prigovaranje

1. إذا كانت لديك بقع دهنية قاسية على جدرانك ، نوصي باستخدام مزيل شحوم كريمي بدلاً من مزيل شحوم سائل. وذلك لأن مزيلات الكريم يمكن أن تغطي بقع الزيت لفترة أطول من المزيلات السائلة التي تنزلق على الفور ، لذا فإن مزيلات الكريم تزيل المزيد من الأوساخ المتراكمة ، مما يقلل الحاجة إلى دهن المنتج. لتنظيف الجدار بشكل أفضل بعناية. مساحة صغيرة غير ظاهرة من الجدار قبل استخدامه لإزالة الشحوم تمامًا ؛ وذلك لتجنب إتلاف أو تغيير لون الجدار المطلي. استخدام الأمونيا تستخدم الأمونيا لتنظيف البقع الدهنية عن طريق خلط 2 كوب من الأمونيا المنزلية مع 4.5 لتر من الماء الساخن ، ووضع الخليط في زجاجة رذاذ ووضعه برفق على البقع الدهنية التي تراكمت على الجدران. افركيه بإسفنجة نايلون أو فرشاة. يجب أن يكون المطبخ جيد التهوية ويجب استخدام القفازات للحماية. باستخدام منظف خاص للدهون ، اتبع هذه الخطوات لإزالة الدهون من جدران مطبخك باستخدام منظف خاص للدهون. استخدم قطعة قماش نظيفة أو منشفة ورقية لإزالة أكبر قدر ممكن من الدهون. ضع منظفًا مضادًا للدهون على المنطقة المراد تنظيفها. افرك المنطقة برفق بفرشاة ناعمة أو قطعة قماش. مباشرة بعد إزالة البقعة ، اغسل المنطقة باستخدام قطعة قماش مبللة بالماء. جفف المنطقة بقطعة قماش ناعمة وحافظ على تهوية المطبخ جيدًا حتى تجف الجدران تمامًا.

Comments are closed.