Predavanja o suvremenoj makedonskoj i bugarskoj kratkoj prozi

U organizaciji prof. dr. Namite Subiotto (Odsjek za slavistiku Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Ljubljani) u ponedjeljak, 21. prosinca, održat će se online predavanja prof. dr. Vesne Mojsove Čepiševske i prof. dr. Ljudmila Dimitrova. Oba će se predavanja održati na Zoomu:
(ID: 924 6295 2457, lozinka: 430213)

Raspored predavanja:

ponedjeljak, 21. prosinca 2020. u 14:40h

prof. dr. Vesna Mojsova Čepiševska (Filološki fakultet „Blaže Koneski”, Skopje):  Groteskno pomirenje sa smrću: o zbirci kratke proze „Ne radite im sjenu na grobovima” Dijane Petrove / Гротескно справување со смртта: за збирката раскази „Не правете им сенка на гробовите“ од Дијана Петрова

Predavanje će se održati na makedonskom jeziku, a pridružit će se i autorica knjige, Dijana Petrova

ponedjeljak, 21. prosinca 2020. u 15:30h

prof. dr. Ljudmil Dimitrov (Fakultet slavenskih studija Sveučilišta Sv. Kliment Ohridski, Sofija): Vjera, nada i ljubav u „Maloj Sodomi”: o zbirci kratke proze Vesele Ljahove „Četvrt Obilazna zona” / Вяра, надежда и любов в „Малкия Содом“: за сборника с разкази от Весела Ляхова „Квартал „Зона обиколна“

Predavanje će se održati na bugarskom jeziku, a pridružit će se i autorica knjige, Vesela Ljahova.