OBAVIJEST O IZBORNIM KOLEGIJIMA NA DIPLOMSKOM STUDIJU

Prof. Peti-Stantić poziva studente diplomskoga studija posebno zainteresirane za lingvistiku da se upišu u izborni kolegij Informacijska struktura rečenice koji će se održavati u A-315 srijedom od 12.30-14.00. Rad u kolegiju bit će povezan s projektom Zaklade za znanost “Modeliranje mentalne gramatike hrvatskoga: ograničenja informacijske strukture” te će uključivati istraživački rad na materijalu hrvatskog jezika ili nekog drugog jezika koji upisani studenti studiraju.

Uz to, prof. Peti-Stantić poziva studente diplomskoga studija posebno zainteresirane za prevođenje da se upišu u jedan od kolegija koje će samo ovaj semestar držati dr. sc. Ellen Elias-Bursać, poznata prevoditeljica na engleski koja ovaj semestar provodi na Fulbrightovoj stipendiji u Zagrebu. Ti su kolegiji Hrvatska književnost u prijevodu koji će se održavati u A-122 srijedom od 12.30-14.00 i Prevođenje i moć, koji će se održavati u A-123 četvrtkom 15.30-17.00. Kolegica Elias-Bursać godinama je radila kao prevoditeljica na Međunarodnom sudu u Haagu i na tu temu, a i na temu kolegija, objavila knjigu “Translating Evidence and Interpereting Testimony at a War Crimes Tribunal: Working in a Tug-of-War”.