Novi prijediplomski studijski program: Južnoslavenski studiji

Opis novog prijediplomskog studijskog programa Južnoslavenski studiji objavljen je na stranici Odsjeka (poveznica u desnom izborniku). Novi program počinje s izvedbom od akad. god. 2024/2025. za 1. godinu.

Za studente koji zbog neispunjenih obaveza na 1. godini moraju i za sve ranije upisane studente koji žele prijeći na reformirani program vrijede izlazne i prijelazne strategije.

Izlazna strategija se tiče studenata koji su prijediplomski studij južnoslavenskih jezika i književnosti upisali do akademske godine 2023/24. i nisu ispunili sve obaveze studijskog programa zbog mirovanja studija, neispunjavanja uvjeta za upis naredne godine i sl.
Prijelazna strategija tiče se studenata koji su prijediplomski studij južnoslavenskih jezika i književnosti upisali po starom programu (od akademske godine 2005/06. do 2023/24.) te žele prijeći na reformirani studijski program: od 2024/25. na 1. godinu, od 2025/26. na 2. godinu, od 2026/27. na 3. godinu).