Konferencija mladih slavista u Pragu

Od 3. do 4. studenoga 2016. godine na Filozofskom fakultetu Karlova sveučilišta u Pragu već dvanaesti put održati međunarodni skup mladih slavista – „Konferencija mladih slavista“ čija tema je za 2016 godinu „Neslavenski elementi u kulturama i jezicima Slavena“. Zainteresirani studenti, doktorandi i mladi istražitelji do 35 godina dobit će mogućnost prezentirati rezultate svojih istraživanja pred kolegama iz raznih zemalja.

Skup nadovezuje na prethodne uspješne konferencije, koje su održane godišnje već od 2005. godine. Osnovni cilj našeg projekta je razmjena informacija o znanstvenom radu, ne samo studenata u pojedinim područjima slavistike, no i na odsjecima za slavistiku raznih sveučilišta i znanstvenih ustanova. Prema našem mišljenju, potrebno je osigurati dovoljno širok krug izlagača i slušatelja za plodnu raspravu, koja bi omogućila umrežiti „mlade slaviste“ u širem području.

Dozvolite nam pozvati studente iz Hrvatske na ovogodišnje druženje! Bit ćemo zahvalni za bilo koje širenje informacija o skupu među Vašim kolegama i studentima.

Referati će ovisno od odabranih tema biti raspoređeni u sekcije koje će predvoditi članovi akademske zajednice (doktorandi i profesori) FF UK. Tematska područja su određena naslovom konferencije Neslavenski elementi u kulturama i jezicima Slavena“ (u pojedinačne sekcije bit ćete dodijeljeni na osnovi anotacija):

1)       Jezik

2)       Književnost

3)       Povijest

4)       Ostalo

5)       Posteri pripremljeni u formatu A0 (841 mm × 1189 mm) na skupu.

Za postere će biti izdvojen specijalni prostor/dio predavaonice.

Preporuke za pripremanje postera:

1. font Times New Roman i  sl.
  2. ne više od 800 riječi
  3. izrada u programu Adobe Illustrator ili CorelDraw

Opseg referata: svaki izbrani sudionik konferencije treba predstaviti svoj referat u roku od 15-20 minuta, referenti trebaju pripremiti i dovoljan broj sinopsisa referata za slušatelje konferencije.

Sudionici koji će svoje referate pripremiti u obliku cjelovite studije, imat će mogućnost objaviti svoj tekst u recenziranom zborniku. Editori zbornika zadržavaju pravo predložiti uređenje poslanih tekstova referata ili tekstove odbiti u slučaju da ne zadovoljavaju formalne, sadržajne ili znanstvene kriterije za objavljivanje u zborniku.

Sudionici konferencije snose niže navedene troškove/plaćaju:

1) kotizaciju za učešće na konferenciji 1 500 CZK / 60 EUR – sudionik plaća prije prezentacije referata na mjestu, svota osigurava organizacijske troškove (izdavanje zbornika)

ili

2) za prezentaciju postera 500 Kč / 20 EUR (sudionik plaća na mjestu)

U slučaju pravovremene prijave pomoći ćemo učesnicima koji ne žive u Pragu i inozemnim učesnicima osigurati povoljnijismještaj u studentskom domu FF UK. Troškove smještaja snose sami učesnici.

Uvjeti učestvovanja:

Molimo zainteresirane za učestvovanje na konferenciji da najkasnije do 16. lipnja 2016 pošalju na adresu info@slavkonf.com popunjeni formular prijavnice.

Formular mora sadržati pregledni sinopsis referata na jeziku na kojem će referat biti iznesen te na engleskom jeziku (opseg svake verzije 900 – 1500 oznaka). Prijavnice bez sinopsisa ili poslane nakon roka 16.6.2016 neće biti prihvaćene.

Kao svake godine na konferenciji će se koristiti svi slavenski jezici.

Konferencija je namijenjena studentima bakalarskog i magistarskog studija, doktorandima i mladim istražiteljima do 35 godina starosti.

Dodatne informacije i formular prijavnice možete pronaći na FB konferencije: http://slavkonf.ff.cuni.cz/ i http://www.facebook.com/SLAVKONF

Zahvaljujemo Vam se na pruženoj podršci naše inicijative i nadamo se susretu sa studentima vašeg sveučilišta u studenom ove godine!

U ime organizatora srdačno pozdravlja

Mgr. Dajana Vasiljevičová