IV. semestar

1. Obavezni kolegiji

Južnoslavenske književnosti 3: kazalište i film, 30P/30S, 4 ECTS

Naziv kolegija Južnoslavenske književnosti 3: kazalište i film
Nositelj / izvođači doc. dr. sc. Ivica Baković (N)
ECTS 4 ECTS
Satnica 30P/30S
Opis kolegija Cilj kolegija je da se studentima, na temelju znanja usvojenih na kolegijima Južnoslavenske književnosti 1: opća i poredbena povijest i Južnoslavenske književnosti 2: interpretacije, pruži uvid u veze južnoslavenskih književnosti s kazališnom i filmskom umjetnošću. S obzirom na to, kolegij u dvije velike tematske cjeline obuhvaća poredbeni pregled najprije kazališne, a zatim filmske umjetnosti u južnoslavenskim kulturama imajući u vidu i širi, europski kontekst. Posebna pažnja će se posvetiti odnosima između južnoslavenskih kultura na području kazališta i filma.

Južnoslavenski jezici: značenje i prijevod, 15P/30S, 4 ECTS

Naziv kolegija Južnoslavenski jezici: značenje i prijevod
Nositelj / izvođači doc. dr. sc. Ana Vasung
ECTS 4 ECTS
Satnica 15P/30S
Opis kolegija Cilj kolegija je upoznati studente s temeljnim pojmovima leksikologije, leksikografije i semantike te stečena znanja primijeniti pri: prikupljanju, klasificiranju i analiziranju jezične građe; pravilnom služenju rječnicima, korpusima i drugim jezičnim resursima te prevođenju jednostavnijih tekstova sa stranih južnoslavenskih jezika na hrvatski jezik.

Tjelesna i zdravstvena kultura 4, 30V, 0 ECTS

2. Kolegiji s unutrašnjom izbornošću – jezik

Iz ove grupe kolegija u četvrtom je semestru potrebno upisati 3 ECTS boda.

Suvremeni bugarski jezik 4, 60V, 3 ECTS

Naziv kolegija Suvremeni bugarski jezik 4
Nositelj / izvođač lekt. dr. sc. Evelina Grozdanova
Satnica 60V
Opis kolegija Proširivanje morfološkoga znanja i usustavljivanje znanja o imenicama, brojevima i njihovim oblicima. Proširivanje znanja bugarskog jezika na sintaktičkoj razini.

Suvremeni makedonski jezik 4, 60V, 3 ECTS

Naziv kolegija Suvremeni makedonski jezik 4
Nositelj / izvođač v. lekt. dr. sc. Borjana Prošev-Oliver
Satnica 60V
Opis kolegija Proširivanje morfološkog znanja i usustavljivanje znanja o glagolima i njihovim oblicima. Utvrđivanje strukture udvojenog objekta te glagolskih vremena nesvršenih glagola.

Suvremeni slovenski jezik 4, 60V, 3 ECTS

Naziv kolegija Suvremeni slovenski jezik 4
Nositelj / izvođač lekt. Simona Gotal
Satnica 60V
Opis kolegija Proširivanje morfološkoga znanja i usustavljivanje znanja o imenicama, brojevima i njihovim oblicima. Proširivanje znanja na sintaktičkoj razini.

3. Kolegiji s unutrašnjom izbornošću – književni seminar

Iz ove grupe kolegija u četvrtom je semestru potrebno upisati 3 ECTS boda.

Čitanja južnoslavenskih književnosti 1, 45S, 3 ECTS

Naziv kolegija Čitanja južnoslavenskih književnosti 1
Nositelj / izvođač doc. dr. sc. Marijana Bijelić / asist. Franko Burolo
Satnica 45S
Opis kolegija Kolegij se nadovezuje na kolegije Južnoslavenske književnosti 1: opća i poredbena povijest i Južnoslavenske književnosti 2: interpretacije. S obzirom na znanja usvojena na navedenim kolegijima, kao i na kolegiju Uvod u južnoslavenske studije, cilj kolegija je vježbati čitanje i analizu izabranih reprezentativnih tekstova iz južnoslavenskih književnosti s obzirom na njihova žanrovska određenja u zadanom kontekstu.

Čitanja južnoslavenskih književnosti 2, 45S, 3 ECTS

Naziv kolegija Čitanja južnoslavenskih književnosti 2
Nositelj / izvođač doc. dr. sc. Dubravka Bogutovac / asist. Franko Burolo
Satnica 45S
Opis kolegija Kolegij se nadovezuje na kolegije Južnoslavenske književnosti 1: opća i poredbena povijest i Južnoslavenske književnosti 2: interpretacije. S obzirom na znanja usvojena na navedenim kolegijima, kao i na kolegiju Uvod u južnoslavenske studije, cilj kolegija je vježbati čitanje i analizu izabranih reprezentativnih tekstova iz južnoslavenskih književnosti s obzirom na književnostilske formacije.

4. Slobodna izbornost

Iz ove grupe potrebno je tijekom studija upisati izborne kolegije iz odsječke i fakultetske izbornosti u vrijednosti od ukupno 12 ECTS bodova.

Poveznica na izbornu grupu (Theta) naknadno