Marulićev prijatelj i aemulus Frane Božićević – tekstološka radionica

Studenti Odsjeka za klasičnu filologiju sudjelovali su u latinističkoj tekstološkoj radionici pod nazivom Marulićev prijatelj i aemulus Frane Božićević – čitanje uz 550. obljetnicu rođenja. Radionica je održana 26. i 27. travnja 2019. u Splitu za trajanja XXIX. Marulićevih dana. Osim zagrebačkih studenata sudjelovali su i njihovi kolege sa studija latinskog jezika u Zadru i Mostaru te učenici I. gimnazije Split.

Studenti su čitali rukopis pjesama splitskog humanista i Marulićeva prijatelja Frane Božićevića (Split, 1469-1542). Rukopis se danas čuva u Sveučilišnoj knjižnici u Splitu, gdje su ga studenti imali prilike vidjeti in situ, kao i ostatak vrijedne zbirke rukopisa u toj knjižnici.

Polazinici latinističke radionice na XXIX. Marulićevim danima u Splitu na terenu