Gostujuća predavanja na kolegiju Židovi i arhitektura

Obavještavaju se studenti koji su upisali izborni kolegij Židovi i arhitektura da će se u redovitom terminu nastave četvrtkom 8,00-9,30 h u A-111 do kraja semestra održavati ciklus gostujućih predavanja sa specijalističkim izborom tema.

Pohađanje gostujućih predavanja je obavezno i evidentirat će se, a za svaki će tjedan biti postavljena obavijest o temi i predavaču.

U četvrtak 25. travnja predavanje o modernoj i suvremenoj židovskoj arhitekturi u svijetu i Hrvatskoj održat će dr. sc. Alen Žunić sa Columbia University NY.

Doc. Žunić je diplomirao i doktorirao arhitekturu u Zagrebu, poslijediplomski studij teorije i filozofije arhitekture je završio na GSD Harvard University, postdoktorsko usavršavanje obavio je na GTA Institute ETH Zürich, n. docent je na AF u Zagrebu, a odnedavno je visiting scholar researcher na Columbiji. Autor je brojnih knjiga i znanstvenih radova.

Izv. prof. dr. sc. Zlatko Karač