Komemoracija u znak sjećanja na žrtve logora Jasenovac

Poštovani studenti,

Dana 22. travnja održat će se komemoracija u znak sjećanja na žrtve logora Jasenovac.
U najvećem sibirnom logoru NDH u periodu od kolovoza 1941. do 22. travnja 1945. godine život je izgubilo 83 145 osoba, od toga najviše Srba, Roma, Židova i Hrvata.
Ovom prigodom pozivamo studente da sudjeluju u koloni sjećanja u Jasenovcu koja kreće od Memorijalnog muzeja do spomenika Kameni cvijet gdje će biti održan komemorijalni program. Nakon komemoracije u Jasenovcu, posjetili bismo Uštice; mjesto gdje je izvršen genocid nad romskim stanovništvom. U sklopu putovanja čuli bismo i naučili nešto više o zločinima koji su izvršeni u NDH u periodu od 1941. do 1945. godine te bismo sudjelovanjem odali počast žrtvama logora.
Svi zainteresirani mogu se javiti na mail: michelle20.08@hotmail.com
Cijena puta: 80 kn