Tjedan Izraela 2016.

Program Tjedna Izraela 2016.

subota, 29. listopada 2016. g.

Koncert židovske klasične glazbe, klezmerskih obrada, židovske i izraelske tradicijske glazbe)

Velika dvorana Hrvatskog glazbenog zavoda, Gundulićeva 6, 20.00 sati
Nastupaju:
Hrvatska komorna filharmonija & Mješoviti pjevački zbor Židovske općine Zagreb “Lira” & solisti

Solisti:
Bruno Philipp, klarinet
Lana Bradić, klavir
Klasja Modrušan, sopran

Jacques Houdek
Ivana Kindl
Josipa Lisac

Dirigent: Robert Homen

Ulaznice možete nabaviti na blagajni Hrvatskog glazbenog zavoda ili u Židovskoj općini Zagreb

ponedjeljak, 31. listopada 2016. g.

Otvorenje izložbe
Od Elsa-Fluida do Elsa-Fluid doma – Eugen Viktor Feller u javnom i kulturnom životu Donje Stubice i Zagreba

Klub Židovske općine Zagreb, Palmotićeva 16, 19.00 sati
Eugen Viktor Feller jedan je od najuspješnijih ljekarnika i poduzetnika prve četvrtine 20. st. Izložba donosi dokumente, fotografije i predmete koji oslikavaju njego život, ulogu i rad.
Autorice izložbe: prof.dr.sc. Stella Fatović – Ferenčić i Jasenka Ferber Bogdan
Predsjednica savjeta Galerije Milan i Ivo Steiner: Darija Alujević
Dizajn kataloga i izložbenih panoa: Bachrach & Krištofić

Izložbu su potpomogli Grad Zagreb – Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport i Ministarstvo kulture RH.

Ulaz slobodan uz predočenje osobne iskaznice

četvrtak, 3. studenog 2016. g.

Mjuzikl Las Coplas de Josef HaCadik

Mala dvorana Hrvatskog glazbenog zavoda, 20.00 sati

Najstariji židovski mjuzikl temeljen na priči o Josefu i njegovoj braći nastao iz poeme Abrahama Toleda napisane u 17. stoljeću.
Izvodi se na ladinu uz projekcijski prijevod i uz pratnju orijentalnog orkestra.

Sudjeluju:
Šira Utfila (Srbija), orkestralna pratnja
Mješoviti pjevački zbor Židovske općine Zagreb “Lira”
Dirigent: Robert Homen
Glume: Vanja Ejdus, Aljoša Vučković
kompozitori: Stefan Sablić, Nenad V. Khan, Aleksandar Simić
dramatizacija i režija: Stefan Sablić

Ulaznice možete nabaviti na blagajni Hrvatskog glazbenog zavoda i u Židovskoj općini Zagreb

subota, 5. studenog 2016. g.

Telepatija uživo & Roy Zaltsman (Izrael)

Velika dvorana Hrvatskog glazbenog zavoda, 20.00 sati

Zaltsman je performer s područja psihologije. Pored zapanjujućih mentalnih vještina koje posjeduje, a koje uključuju predviđanja, čitanje misli i telekinezu, Zaltsman je elokventni govornik i zabavljač koji publiku ostavlja bez daha. Ovaj je program jedinstvena, neponovljiva i nezaboravna zabava za cijelu obitelj.